Pojďte si hrát!

Sedím v pokojíku svých malých kloučků a přemýšlím, jaké inspirativní čtení by jsem pro vás mohla napsat.  Jsem unavená a moc mi to nemyslí.  V tom se mi do hlavy vkrade myšlenka: „Jsem unavená? A nejsem to právě já, kdo se rozhodl z nekonečného kolotoče v mateřství udělat pohodové chvíle? A vlastně být v pohodě a unavená jen tak normálně?“

A tak se sama vracím ke svému eBooku: 7 rad, jak projít začátky mateřství s lehkostí.  Je třeba se zastavit a dát práci stranou,  protože ona vlastně nikdy nebude hotová a pořád bude co dělat, ať se starat o domácnost, zahradu, zařizovat různé věci atd. atd… Pořád bude potřeba něco udělat. Je to jen na nás pro co se rozhodneme.

 
 
A tak si lehám na koberec v pokojíčku, ke svému půlročnímu synovi Matějovi  a k dvouletému Jakoubkovi, který kolem mě jezdí s hasičákama a nechám se unášet tím bezstarostným dětským světem, ve kterém je jen hra a jedno velké objevování všech tajemství okolí.

 
 
Najednou vidím ten veliký svět, který vidí děti. To dobrodružství, které je čeká v každém koutku pokoje,  s každou hračkou, v každé skříňce a najednou jsou moje starosti o nevytřenou  podlahu pryč. Jsou důležitější věci. Oni potřebují, aby si i maminka s nimi sedla na zem a jen tak si hrála a prozkoumávala ten svět s nimi, anebo je pozorovala v jejich objevování. Uvědomuji si, že to je ten nejúžasnější relax, jaký můžeme na mateřské mít.  Hrát si se svými dětmi.


 
Jen tak a na nic nemyslet… Dívat se jim do očí… Vidět ty jiskřičky radosti… Vidět to,  co nám dává sílu jít dál…

 
Zvedám se z koberce a zase dokážu být na děti milá,  být v pohodě a zase šťastná  a spokojená.  A co je nejdůležitější, jsou spokojené i obě moje děti a zase to jde.  Můžu jít a tu podlahu vytřít.  Nabrala jsem sílu a děti si zase vyhrají nějakou dobu sami.

 
 
Jaké by to asi bylo, kdybych si s nimi chvíli nehrála.  Myslím,  že bych byla akorát nervózní. Rozčilovalo by mě každé jejich „mami“ nebo u Matějíčka jen kňourání a nakonec bychom byli všichni nepříjemní a vlastně by ta podlaha stejně zůstala špinavá, protože  bych na ní asi neměla energii ani náladu.

 
 
Sedněte si i Vy na chvíli na zem se svým děťátkem a podívejte se jak je ten svět veliký a úžasný 😘.

 
 
S láskou k dětem Květa ❤

Jsem maminka, která ví, jak zvládnout ten velký maraton s příchodem prvního miminka. Znám odpovědi na otázky, které přichází v začátku mateřství. Pomáhám ostatním maminkám se v kolotoči kolem děťátka zastavit, usmát se a užívat si společné chvíle s tím malinkým uzlíčkem. Můj příběh si můžete přečíst zde>> A také jsem autorkou eBooku 7 rad, jak projít začátky mateřství s lehkostí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.